یار مهربان
نحوه افکار و اندیشه های انسان طوری است که ممکن است فقط خواندن یک کتاب، پایه ی اندیشه ها و افکار او را بر مبنای جدید و یا مسیر خاصی قرار دهد و چه بسا ممکن است کتابی، مسیر سرنوشت میلیون ها انسان را در راه مخصوصی بیندازد. "انیشتن" 

مائده های زمینی

ناتانائیل، آرزو مکن که خدا را در جایی جز همه جا بیابی. هر مخلوقی نشانی از خداست و هیچ مخلوقی او را هویدا نمی­سازد. همان دم که مخلوقی نظر ما را به خویشتن منحصر کند، ما را از خدا برمی­گرداند.

ما همگی اعتقاد داریم که باید خدا را کشف کرد. دریغا که نمی­دانیم هم چنان که در انتظار او به سر می­بریم، به کدام درگاه نیاز آوریم. سرانجام این طور نیز می­گوییم که او در همه جا هست؛ هر جا و نایافتنی است.

به هر کجا بروی جز خدا چیزی را دیدار نمی­توانی کرد. خدا همان است که پیش روی ماست. ناتانائیل، ای کاش «عظمت» در نگاه تو باشد نه در چیزی که به آن می­نگری.

ناتانائیل، من شوق را به تو خواهم آموخت؛ اعمال ما به ما وابسته است، هم چنان که درخشندگی به فسفر. درست است که اعمال ما، ما را می­سوزانند ولی تابندگی ما از همین است و اگر روح ما ارزش چیزی را داشته دلیل بر آن است که سخت­تر از دیگران سوخته است.

برای من «خواندن» این که شن ساحل­ها نرم است کافی نیست؛ می­خواهم پای برهنه­ام این نرمی را حس کند. معرفتی که قبل از آن احساسی نباشد، برای من بیهوده است. هرگز در این جهان چیزی ندیده­ام که حتی اندکی زیبا باشد؛ مگر آن که فوراَ آرزو کرده­ام تا همه­ی مهر من آن را در برگیرد.{#emotions_dlg.e25}

آندره ژید

[ ۱۳٩۱/٦/۸ ] [ ٢:۳٤ ‎ب.ظ ] [ مریم ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
صفحات اختصاصی
امکانات وب
ابزار پرش به بالا