یار مهربان
نحوه افکار و اندیشه های انسان طوری است که ممکن است فقط خواندن یک کتاب، پایه ی اندیشه ها و افکار او را بر مبنای جدید و یا مسیر خاصی قرار دهد و چه بسا ممکن است کتابی، مسیر سرنوشت میلیون ها انسان را در راه مخصوصی بیندازد. "انیشتن" 

نوروز امسال علاوه بر ویژگی های گفته شده با ایام شهادت حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها مصادف گردیده است. بنا بر روایت 75 روز، سالروز شهادت حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها 5 فروردین ماه سال 1392 می باشد، پس دهه فاطمیّه سوم (فاطمیّه اول بنا به روایت 45 روز، فاطمیّه دوم 75 روز و فاطمیّه سوم 95 روز) از روز 3 فروردین ماه آغاز می گردد. بر پا کردن مجالس حضرت زهراء سلام الله علیها و اظهار حزن و اندوه به مناسبت این فاجعه عظمی، هیج منافاتی با ایام نوروز ندارد. دید و بازدیدها با لباس مشکی بر تن نه تنها ایراد ندارد، بلکه از آن جا که دید و بازدید از دستورات شریعت مقدس می باشد، خود به منزله عبادت و اطلاعت از دستورات حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها است، ولکن نکته ای که باید مراعات گردد این است که حال و هوای جلسه ی دید و بازدید را حال و هوای فاطمیّه قرار بدهیم. از نشستهای شبانه بپرهیزیم و شبها را به شرکت در مجالس اختصاص بدهیم. اگر شبانگاه میهمانی برایمان آمد او را هم با خودمان به نزدیکترین مجلس حضرت زهراء سلام الله علیها ببریم.

خلاصه این نوروز امسال برای بهره برداری معنوی و نورانی زمینه ای بسیار بسیار خوب فراهم دارد که امام صادق علیه السلام در تفسیر «انا انزلناه فی لیلة القدر» فرمود: لیلة القدر یعنی فاطمه. هرکس فاطمه را آنگونه که شایسته اوست بشناسد لیلة القدر را درک کرده است و او فاطمه نامیده شد زیرا مخلوقات از معرفت و شناخت او عاجزند.

به امید سالی خوب و پر برکت برای یکایک شما عزیزان و بزرگواران و نزدیکتر شدن ما و شما به آستان حضرت دوست.


 

[ ۱۳٩۱/۱٢/٢٥ ] [ ۱۱:۳٢ ‎ق.ظ ] [ مریم ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
صفحات اختصاصی
امکانات وب
ابزار پرش به بالا