سخن بزرگان

مائده های زمینی

ناتانائیل، آرزو مکن که خدا را در جایی جز همه جا بیابی. هر مخلوقی نشانی از خداست و هیچ مخلوقی او را هویدا نمی­سازد. همان دم که مخلوقی نظر ما را به خویشتن منحصر کند، ما را از خدا برمی­گرداند.

ما همگی اعتقاد داریم که باید خدا را کشف کرد. دریغا که نمی­دانیم هم چنان که در انتظار او به سر می­بریم، به کدام درگاه نیاز آوریم. سرانجام این طور نیز می­گوییم که او در همه جا هست؛ هر جا و نایافتنی است.

به هر کجا بروی جز خدا چیزی را دیدار نمی­توانی کرد. خدا همان است که پیش روی ماست. ناتانائیل، ای کاش «عظمت» در نگاه تو باشد نه در چیزی که به آن می­نگری.

ناتانائیل، من شوق را به تو خواهم آموخت؛ اعمال ما به ما وابسته است، هم چنان که درخشندگی به فسفر. درست است که اعمال ما، ما را می­سوزانند ولی تابندگی ما از همین است و اگر روح ما ارزش چیزی را داشته دلیل بر آن است که سخت­تر از دیگران سوخته است.

برای من «خواندن» این که شن ساحل­ها نرم است کافی نیست؛ می­خواهم پای برهنه­ام این نرمی را حس کند. معرفتی که قبل از آن احساسی نباشد، برای من بیهوده است. هرگز در این جهان چیزی ندیده­ام که حتی اندکی زیبا باشد؛ مگر آن که فوراَ آرزو کرده­ام تا همه­ی مهر من آن را در برگیرد.{#emotions_dlg.e25}

آندره ژید

/ 5 نظر / 11 بازدید
حمید توکلی

سلام ، زیبا بود ولی یکم پیچیده . خوشحال شدم که بروز شدید. موفق باشید

پرنیان حامی

سلام ممنون که به من سرزدی [لبخند] با احترام لینک شدی[گل]

یلدا

مریم جون مطالب جالبی داری خوشحال میشم بهم سر بزنی[گل]

یلدا

مریم جون روز دخترو تبریک میگم بت[ماچ][قلب]