فاطمیه و نوروز

نوروز امسال علاوه بر ویژگی های گفته شده با ایام شهادت حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها مصادف گردیده است. بنا بر روایت 75 روز، سالروز شهادت حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها 5 فروردین ماه سال 1392 می باشد، پس دهه فاطمیّه سوم (فاطمیّه اول بنا به روایت 45 روز، فاطمیّه دوم 75 روز و فاطمیّه سوم 95 روز) از روز 3 فروردین ماه آغاز می گردد. بر پا کردن مجالس حضرت زهراء سلام الله علیها و اظهار حزن و اندوه به مناسبت این فاجعه عظمی، هیج منافاتی با ایام نوروز ندارد. دید و بازدیدها با لباس مشکی بر تن نه تنها ایراد ندارد، بلکه از آن جا که دید و بازدید از دستورات شریعت مقدس می باشد، خود به منزله عبادت و اطلاعت از دستورات حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها است، ولکن نکته ای که باید مراعات گردد این است که حال و هوای جلسه ی دید و بازدید را حال و هوای فاطمیّه قرار بدهیم. از نشستهای شبانه بپرهیزیم و شبها را به شرکت در مجالس اختصاص بدهیم. اگر شبانگاه میهمانی برایمان آمد او را هم با خودمان به نزدیکترین مجلس حضرت زهراء سلام الله علیها ببریم.

خلاصه این نوروز امسال برای بهره برداری معنوی و نورانی زمینه ای بسیار بسیار خوب فراهم دارد که امام صادق علیه السلام در تفسیر «انا انزلناه فی لیلة القدر» فرمود: لیلة القدر یعنی فاطمه. هرکس فاطمه را آنگونه که شایسته اوست بشناسد لیلة القدر را درک کرده است و او فاطمه نامیده شد زیرا مخلوقات از معرفت و شناخت او عاجزند.

به امید سالی خوب و پر برکت برای یکایک شما عزیزان و بزرگواران و نزدیکتر شدن ما و شما به آستان حضرت دوست.


 

/ 4 نظر / 33 بازدید

سلام وبلاگ خوبی داری به منم سر بزن و نظر بده http://afzali2013.persianblog.ir/

ننجون حسن قلیخان

خیییییلی زیبا و عالی بود. انشاءا...

پرتو

انشاالله. تشکر از نکته ی خوبی که به آن اشاره کردید.

سید علیرضارئیسی گرگانی

سلام و عرض ادب دارم و احترام محضر شما بزرگوار و نیک اندیش به روزم خوشحال میشوم حضور گرم و نظر ارزشمند شما را نیز داشته باشم ********* (شرجی باش –طنز) کمی شرجی باش تا یاس ها یت جوانه زنند میترسم به عطرش نرسم ********* http://kashkoolraeesi.mihanblog.com ارادتمند رئیسی گرگانی