نامه آشتی کنان یک کتابدار

همسر یک کتابدار که از دست حرفه شوهرش به ستوه آمده بود که کار و زندگی همسرش با هم قاطی شده است به قهر، خانه و زندگی را ترک کرد. تا اینکه پس از ده روز نامه ای بدین مضمون از همسرش دریافت کرد:

سلام بر کسی که کلیات زندگیم به دست اوست. ای عزیزتر از جانم فلسفه وجودی در کنار هم زیستن چیزی فراتر از تصورات ذهن و روان ماست. با وجود تو دینم کامل و سعادتم تضمین شد. اکنون اگر در اجتماع از داشتن شوهری چون من احساس سرافکندگی کنی پس وای بر من!

مهربانا! زبان از بیان بلندای روحت ناتوان شد و علم در محضر فرزانه ای چون تو سر فرود آورد. خوب میدانم اگر به آنچه تو می گفتی عمل می کردم اکنون درد سوزان هجران اینگونه بر آتشم نمی نشاند. اما هر چه بود هنر زیستن به خوبی آموختم و شاید ندانی که در فراغت چه نغمه ها و ابیات عاشقانه ای سرودم و از خدا خواستم که در تاریخ زندگی زناشوییمان این اولین و آخرین جداییمان باشد. اما عزیز دلم در این ده روز هر چه اندیشیدم نفهمیدم که چگونه کار را با زندگی قاطی کردم؟! اگر به خانه ات بر نگردی کتاب زندگیم را برای همیشه بی رونق خواهی کرد، کتابی که پیشگفتارش را خاطرات دوران نامزدیمان پر و مقدمه زیبای آن نوید زندگی مشترکمان را با قلمی شیوا به تصویر کشیده بود. عزیزم بیا از این پس هر آنچه کدورت ایجاد کرده وجین و از زندگی خارج کنیم. بیا در بایگانی خاطراتمان فقط رمان های عاشقانه را جای دهیم. بیا صفحه رمز زندگی را برای هر کس و ناکس باز نکنیم. بیا برای خانواده بزرگمان هر یک عضوی فعال و نمونه به حساب آییم بدون آنکه توقع پاداشی داشته باشیم. بیا برای بهتر زیستن و زندگی نو و دریافت تجربه های سازنده دیگران به شبکه جهانی وصل شویم.

به امید بازگشت تو - همسر کتابدارت

/ 7 نظر / 39 بازدید
حسن

خیلی خوشگل بود . باریکلا

دوستت

سلامعلیکم.ادامه داستان چیشد؟؟من بگمممممممممممم؟؟؟ همسرکتابدارباخواندن نامه همسرش ازته دل نعره ای کشیدوسربه بیابان گذاشت[عصبانی][عصبانی][گریه][گریه][چشمک] پیروزوسربلندباشید.[گل][گل]

پریسا

دآیا می دانستید که سایت من به روز ترین سایت ایران است[لبخند]. بازم سر زدم بدو بیا

پرتو

سلام.خیلی جالب بود.

پریسا

خیلی خیلی خیلی خیلی ازت ممنونم که بهم سر زدی. اما به حضور سبزتان بازم نیازمندیم. بدو که کلی مطلب جدید دارم

فاطمه

بودجه ی آمریکا صرف چه چیزهایی می شود؟ http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?lid=7794

آسیه

امام خامنه ای در کشمیر http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?lid=7914